ריטיינר מחשוב

הגמישות והנזילות הטכנולוגיות של השנים האחרונות הולידו צרכים רבים בעולם המחשוב, הן מבחינת הטרמינולוגיה שלו והן מבחינת היישום בפועל. אם ניקח את הגישה מרחוק, כדוגמה, היא הולידה את אפשרות העבודה מהבית ומהשטח, כמו גם את אפשרות ההשתלטות מרחוק (המנוצלת הן למטרות טובות כמו תמיכה מקצועית, והן למטרות טובות פחות כפריצה למחשבים). כתוצאה מכך, נולד צורך שימצב את הארגונים באופן שלא יהיו חשופים, ולו לרגע, לסיכוני האבטחה ולחוסר בעדכון. גיבושה של שיטת העבודה ריטיינר מחשוב היה רק הצעד הטבעי הבא, כשהארגונים ניצבו בפני אתגרים אשר, באופן הגיוני לגמרי, היו גדולים עליהם בכמה מידות.

 

מדוע ריטיינר מחשוב משתלם לארגון?

ריטיינר מחשוב, בניגוד לתשלום על פי קריאה, מעניק לארגון מסגרת עבודה מסודרת וקבועה, שבתוכה הוא מתפקד. מסגרת זו מעוגנת וקבועה בחוזה שירות, המפרט את כל התנאים והנתונים, אשר בצורות עבודה / שירות אחרות עלולים להיות נתונים לשיקולים רגעיים נקודתיים של זמינות חברת ה-IT וכן הלאה. לדוגמה, אם אתם בעליו של עסק קטן בעל מספר מצומצם של מחשבים, יתכן שגיליתם, שכאשר אתם זקוקים לשירות במסגרת תשלום על פי קריאה, חברות אחרות גדולות יותר עוקפות אתכם בתור ומקבלות שירות מהיר יותר. זה אמנם הגיוני ומשתלם מבחינת האינטרסים של החברה נותנת השירות, אבל אתכם זה לא ממש מעניין, כי העסק שלכם מושבת לחצי יום עבודה.

 

כיצד ריטיינר מחשוב מבטיח לכם שקט נפשי?

בעוד שבשיטת התשלום על פי קריאה, טווח זמני התגובה והטיפול עלול להשתנות מיום ליום וממקרה למקרה, חוזה ריטיינר מחשוב מפרט בדיוק תוך כמה זמן יטופל המקרה, באיזה אמצעים, מה כלול בתשלום ומה אינו כלול בו, וכל אותם הדברים שכשאתם מפעילים גוף עסקי, חשוב לכם לדעת אותם מראש, ורצוי זמן רב ככל האפשר, על מנת שתוכלו להיערך להם. גם התשלום עבור השירות מאפשר לכם לשלב אותו בתקציב השנתי שלכם באופן מסודר. אתם יודעים שאתם משלמים X ₪ בחודש מראש, וזה מבטיח לכם את השקט הנפשי של חיפוש פתרונות בכל פעם מחדש, וגם את המשא והמתן המתיש שעלול להתנהל בכל פעם מול נותן שירות אחר.