שירותי ענן

מחשוב ענן אמנם הפך לאחד מהבאזז וורדס אותן פגשנו בעשור האחרון, אולם בניגוד לשאר הבאזז וורדס, בשל יעילותו, הוא לא רק שלא התפוגג כמו כל טרנד לוהט אחר, אלא אף התיישב, התקבע והפך לפתרון הטוב ביותר המוצע לעסקים, חברות וארגונים בגדלים שונים. את הגושפנקה הטובה ביותר ליעילותו, קיבל מחשוב הענן, כאשר ממשלות וגופים רשמיים בעולם אימצו אותו והפכו אותו לסוג מחשוב לגיטימי ויעיל. כתוצאה מכך, עסקים רבים בוחרים לצרוך את המשאבים שלהם בצורת שירותי ענן, ובכך הם, בעצם, לא רק מפיצים הלה את "בשורת" הענן בעולם, אלא גם זוכים ליהנות מהיתרונות הרבים אותו מביא מחשוב הענן עימו.

 

מהם שירותי ענן?

שירותי ענן, למעשה, מוציאים מתוך הארגון או העסק שירותים שונים, שעד כה, בשל חוסר בהתפתחות טכנולוגית, היוו חלק בלתי נפרד ממערך המחשוב, התקשורת או הטלפוניה שלהם. הדוגמה הבסיסית הפשוטה ביותר לכך היא נפחי אחסון. עד להופעתם של שירותי ענן, ארגונים נאלצו לרכוש שרת אחסון משלהם ולתחזק אותו בעצמם. דבר שגרם להם להוצאות מרובות, לא רק בשל ההוצאה הראשונית של רכישת השרת, אלא גם בשל הזמן שבוזבז על בחינת האופציות, עלויות התחזוקה וכן הלאה. שירותי הענן "הוציאו" את נפח האחסון שבשרת אל מחוץ לארגון, וכיום, הארגון משלם אך ורק עבור מה שהוא צורך, כשעלויות התחזוקה והעדכון אינם מוטלות על כתפיו.

 

כיצד מחליטים לאיזה שירותי ענן אתם זקוקים?

מרבית שירותי הענן המוצעים עונים על הבעיות הדחופות והכואבות ביותר של עסקים – נפח אחסון, הצורך ברכישת רישיונות לתוכנות וכן הלאה. כך, שלמעשה, מרביתם פונים למכנה המשותף הרוחבי החוצה את כל התחומים הבעייתיים המאתגרים עסקים וחברות. השירותים המוצעים כיום הם רבים ומגוונים, וסביר להניח כי, לפחות בחלק מהם, תמצאו מענה גם לבעיה המציקה לכם ביותר (מבחינה פיננסית, תפעולית או אדמיניסטרטיבית). יחד עם זאת, ישנם מצבים מיוחדים, בהם האתגר העומד בפניכם שונה במקצת מההיצע של שירותי הענן הקיימים והנפוצים. במקרים כאלה, סביר להניח כי פניה אל חברה מקצועית המתמחה בתחום תניב פתרון שתפור אישית לצרכים שלכם.