IT Services ELPC

10 הסיבות למעבר לענן

1- התאוששות מקריסה מובטחת והבאת העותק מן החוץ למבנה שנפגע
אתה חושב שאתה עושה הכל נכון. אתה מגבה על בסיס יומי, אתה דואג שהקלטות וציוד התוכנה מעודכנים ופועלים כראוי יום יום, שעה שעה, אתה בודק ומשחזר על בסיס קבוע ועדיין,כשצינור מתפוצץ בבניין או פורצת שריפה, אתה מאבד את כל המידע הקריטי שלך בלילה אחד.
גם אם אתה מגבה באדיקות את המידע שלך זו רק חצי עבודה , אתה צריך לדאוג לעותק חיצוני ומעודכן
(בדגש על מעודכן) שמצוי מחוץ לכותלי הארגון.יותר מידי ארגונים שומרים את המידע שלהם באתר הפיזי של הארגון ובכך חושפים עצמם לנזקים מאש וממים שלא לצורך ולאובדן מקיף לא רק של המידע, אלא גם של רווחיות החברה ,ייעול הארגון וזמינותו.
מנגד גיבוי און ליין , גיבוי ענן, מגבה יומית אל מחוץ לארגון ומאפשר שחזור מיידי של נתונייך מבלי להיות תלוי במצב הארגון הפיזי ורמת הנזק שגרם האסון למבנה בו מאוחסנים גיבוייך.

2 – החופש מתלות מורכבת בקלטות, טייפים ורובוטים
המציאות הלא נוחה של טייפ הגיבוי המסורתי מבוססת על תהליך גיבוי איטי ושגרתי שמצריך מעקב תמידי וכך בזבוז זמן ומשאבים יקרים לעובדי הארגון. ארגונים שכוח האדם ב IT שלהם הוא מוגבל, יעדיפו שהוא יופנה לפרוייקטים אסטרטגיים חשובים יותר, מאשר עיסוק במתן דגש ובדאגה יומית למערך הגיבוי שיכול וצריך להיות נטול תקלות אוטומטי ובעל יעילות ואפקטביות כאחד. גיבוי קלטות מצריך מעקב תוכנה וחומרה ידניים ,טיפול בתקלות וניתוחים לוגיים יומיים של אנשי הצוות בארגון.

3 – חיזוי ההוצאה החודשית ופישוט תהליך תיקצוב
גיבוי מבוסס ענן מתאים במיוחד להגנה על נתונים ומכיל את האפשרות לחזות את העלות החודשית ולכן, הינו נוח לתקצוב. השירות הוא אוטומטי לחלוטין ומאפשר גיבוי מיידי של שרת אל מחוץ לארגון, למיקום אחר מהמשרדים בבניין עליו הארגון ממוקם. פעולת הגיבוי תמנף את חשיבות שמירת המידע שהארגון עמל עליו רבות ותאפשר לו, הן לגבות את המידע והנתונים ולשחזרו במידת הצורך והן, תשפיע לטובה על צוות ה-IT שמקבל הזדמנות להתיישר עם מטרות הארגון וליישם את מדיניות המידע בצורה החלקה ביותר.
כל זאת, באמצעות מומחים אשר מצויים באספקת השירות מטעם הספק עצמו, דבר אשר מוביל לקבלת שירות מקצועי ואיכותי תוך כדי הפחתת עלויות בצורה משמעותית וקריטית.

4 – שחזור מידע מובטח ואמין יותר ממה שידענו עד כה
אם ברק מכה בבניין המשרדים שלך הלילה, אתה נדרש לוודא שאתה יכול לשחזר את נתוני היום.
לצערנו, אם אתה נסמך על גיבוי לילי בארגון, שחזור המידע בצורה טוטלית אינו אפשרי כלל וכלל. עד כמה אתה בודק את הגיבויים שלך ומשחזר לניסוי , האם אתה יכול לשחזר את כלל המידע בארגון שלך ולהיות סמוך ובטוח שלא פיספסת דבר?
גיבוי בענן פותר בעיה זו ע"י שליחה אוטמטית של שינויי המידע מיום הגיבוי הקודם (או לחילופין משעת הגיבוי הקודמת) . בסיסי המידע והנתונים עוברים על הקו המאובטח אל מתקן חיצוני ובצורה זו למעשה, הצוותים בארגון תוך דקות ספורות נכנסים למצב מוגן ובאופן מיידי המידע מאובטח.
גיבוי נתונים בענן לא רק מגבה קבצים ושינויים של קבצים במערכת, אלא גם משמר שינויים שקיימים במאות אם לא אלפי קבצים פתוחים הקיימים במחשבי השרת ובשרתי בסיס הנתונים . ההבטחה לשחזור קיימת בהסכם רמת השירות המוצמד לכל ספק ( SLA )

5 – הקטנת הסיכון של ההשבתה
ההגנה על הנתונים בארגון איננה מתיישבת עם פעילות אחת ויחידה או ארוע מיידי חד פעמי , הגנה זו היא מורכבת הדורשת תהליך שהינו בנוי היטב ומוגדר לפרטים כגון:
רפלקציות של נתונים קריטיים אל התקן חיצוני
הוצאה של הנתונים אל מחוץ לארגון להמנע מנזקים עקב אסונות ואסונות טבע
שיטת אחסון גיבוי מקוטלגת בנוחות להצלחת השחזורים והשליפה
היכולת לשחזר מתי נדרש וכמה שנדרש ללא גבולות והגבלות
אם המידע שבחברה שלך אינו מוגן כך שכל מרכיבים אלו, לפחות אלו אינם זמינים עבורך, אתה נוטל סיכון בו ארגונך עלול להפגע ולהינזק קשות באובדן מידע שלא ניתן להחזיר.
לשמחתנו, שירות גיבוי ענן מאפשר הפשטה של כל המרכיבים הללו לשירות אחד זמין ויעיל ומטפל בהגנת הנתונים בצורה מעולה.כך למעשה מאפשר הפחתת סיכונים מפגיעות פיזיות או אובדן נתונים ופותר זאת ע"י :
מהירות ורציפות השירות והמשכיותו ללא הפסקות יזומות וללא התערבות
אוטומציה בתהליך ההוצאה של החומרים מהארגון אל אתר הגיבוי או אתר חלופי
שחזור נוח, ידידותי ומהיר ביותר בזמן ובמקום שרוצים מבלי להתחשב ולהיות תלוי במיקום הפיזי שנפגע
אחסון המידע בשגרה מוגן במפתחות הצפנה שאינם מאפשרים להעביר קובץ למצב שחזור ללא זיהוי
כלי גיבוי בענן מאפשרים לפי היכולות המוצגות כאן את יכולת השחזור המהירה ולא רק של המידע מהלילה האחרון אלא מרגע הנפילה עצמה, מה שמאפשר לפגוש את מטרות נקודת השחזור RPO שלך ומפחית את זמני ההשבתה של הארגון.

6 – ההתאוששות המהירה ביותר שקיימת
ארגון התלוי בנתונים בזמן אמת, כגון אתרי מסחר למינהם, בנקים, שרותי דוא"ל ארגוניים, ארוח אתרים וכדומה, אינם יכולים להרשות לעצמם לוקסוס של השבתה, כאמור, העלות להשבתה זו היא כבדה מנשוא בארגונים אלה ומשליכה מיידית על הרווחיות האבודה מזמן זה ועל עלויות אחרות שאינן מתקבלות על הדעת מבחינת קברניטי הארגון ומצבו בטבע.
מאחר שמידע הגיבוי בענן אינו מצוי במשרדים , כשהאסון מכה בצורה כזו או אחרת, שליפת המידע תהיה מיידית במהירות השגת האינטרנט הראשון על המחשב הראשון. מרגע זה, מידע יכול לזרום באופן מיידי אל המחשב ממנו מתחברים אל הענן גיבויים ואליו משחזרים את המידע.
שרותי גיבוי בענן הטובים ביותר משדרים רק את השינויים אל הענן ובכך מונעים המתנות ארוכות בשחזור עצמו ולמעשה באופן זה, מאפשרים למנהלי ה-IT שחזור מהיר עם שליטה מוחלטת ברוחבי הפס, תוך כדי הקטנת זמני ההשבתה. נוסף על כך, כאשר מתבצע שחזור וגיבוי של שינויים (DELTA) בלבד תתקבל אמינות גבוהה ותקינות המידע מתקלות שכן, ככל שהמידע המועבר על הקו קטן וקצר יותר, כך הסיכוי להשחתתו ולהריסתו נמוך יותר.
הרחבות מבורכות שנובעות מטכנולוגיה של פתרונות השחזור מבוסס הענן :
OFFLINE BACKUP – בנוסף לעובדת ההוצאה של המידע מידי לילה מן הארגון אל הענן, מערכי גיבוי ענן מעולים מאפשרים גם יכולת התחברות להתקן אחסון מקומי ברשת הארגון או בהתקן היקפי כמו USB או אחר.
המערכת המודעת לווליום זה ולהתקן האחסון המקומי "יודעת" להעביר שינויים ועותקי גיבוי כרוניים גם אליו. מכאן, ששחזור של כמויות עצומות של מידע, במקרה של אסון לא אלים, לא יעלים את המשרד כולו נהפוך הוא, השחזור יהפוך למהיר ביותר בזכות הדיסק המקומי .
offline backup מאפשר יכולות התמודדות והתגברות על תקלות רשת החוסמות ממערך הגיבוי לתקשר עם הענן , במקרה כזה שגרת הגיבוי עלולה להיפגם ודיסק מקומי או הרשת המקומית המחוברת אל מערך הגיבוי, יאפשר את העברת השינויים רק אליו בשלב הראשון ובזמן עליית הרשת חזרה לאוויר להעביר שינויים שהיו על הדיסק אל הענן ללא פגיעה ברציפות

7 – שימוש במומחיות ספק השירות ובמשאביו
המומחיות – מדוע לדאוג כל-כך לעלויות הגיבוי, הסיכון הכספי והטכנולוג המקושרים לעולם הגיבוי וההתאוששות? למה שלא ניתן את הרמת הנפת המשקלים הכבדים הללו לספק השירות בעבור חופן מצלצלין חודשי ומדוד וללא תשלום על ייעוץ? כשמשתמשים בספק שירות מעולה, ניתן למנף את הידע הרב שכבר נצבר אצל הרבה מאוד לקוחות גיבוי שלו וליהנות מסביבה מאובטחת ומנתונים מוגנים הרבה יותר מאלו שהיית מגיע בכוחות עצמך ובכך, לאפשר לך להיות בלב שקט שהארגון שלך בטוח ומוגן ובנוסף, לשחרר אותך ואת הצוות שלך להתפנות לפרוייקטים ומשימות השגרה של הארגון כשנטל הגיבוי אינו רובץ עליהם. הדבר ישפיע לטובה על היעילות, ההספק והצלחת הארגון.
המשאבים בספק – השימוש בשירות גיבוי ענן מאפשר שליטה טובה בתקציב ה-IT בכך שהעלות ידועה מראש . אין צורך לתקצב גדילה או להתמודד עם בעיה זו , כמו גם אין צורך לתקצב מורכבות , פריסה בינלאומית של עובדי החברה וסניפיה ועוד. כל אלו, רובצים על כתפי ספק השירות כך שהדבר מאפשר לארגון לגדול בבטחון רב יותר ולהפחית באופן משמעותי את ההוצאות הכרוכות בכך.
דבר נוסף שספק מעולה מאפשר, זו אבטחה אזורית של מתחם מרכז הנתונים בו נתוני ארגונך שמורים, כמו גם אבטחת מידע במערכת גיבוי (התוכנה) המאפשרת הצפנות מסוגים שונים שנדרשים ועמידה בסטנדרטיים שלא מאפשרים גם לצוות התמיכה לגשת ולקרוא נתונים אם כי רק לתחזקם (העברה, הזזה ותחזוקה נדרשת אפשרית) כל זה כדי שהלקוח יישן בשקט בכל הקשור לגיבוי נתוניו והוא אינו צריך לדאוג שמא כל המידע והנתונים של ארגונו יגיעו למקום לא רצוי ויפגעו בו בצורה כלשהי.

8 – העברת עומסים של סטנדרטים ורגולציה אל הספק
ארגונים רבים מעוניינים בהשתתת הרגולציה הארגונית שעל הניירת גם על הנתונים עצמם ובכלל באבטחת מידע. דוגמא לכך ניתן לראות בעולם הרפואה- ארגונים העוסקים בענף התרופות למשל, מעוניינים לשמור על פרטי התיק הרפואי של לקוחותיהם, אך אם פקידת המשרד שלוקחת ברכבה הבייתה את המידע בקלטת גיבוי יומית לשמירה חיצונית או לחילופין, להמשך עבודה בביתה והמידע שהיא מחזיקה הינו מידע מסווג על פציינטים ומידע זה אינו שמור באף מקום נוסף אחר, עובדת זו עלולה לחשוף את המידע לגניבה, לנזק מחום שנצבר ברכבה, לאיבוד המידע ולהשחתתו באופן כזה או אחר ובעצם כך, המידע, החברה והפציינטים חשופים לנזק בלתי הפיך. כמו גם ארגונים ששומרים מידע על פי חוק מספר שנים והקלטות או המידיות בעת השליפה אינן תקינות בשל הזמן הארוך שעבר , או שמא התבלו עוד בעבר, המנהל האחראי על התהליך עלול לשאת בנזק על האובדן שיכול להיות גדול מאוד.
שרותי גיבוי בענן מאפשרים מצבים שגיבוי מסורתי בארגונים לעולם לא יוכלו להשיג כמו העובדה שהמידע מאובטח באופן תמידי, המידע אינו מנויד או המדיות גיבוי אינן מנויידות לצורך יומי של ההגנה על הנתונים.
דבר נוסף חשוב בהביטי הרגולציה והחוקתיות , ארגונים המחוייבים לאגור מידע ארכיוני מספר שנים רב יכולים לקבל אפקט זה מספק הגבוי ענן כחלק מובנה בשירות וכך לנהל, לתחזק ולשלוף מידע ארכיוני כל אימת שירצו ומתוך מערכות מבוססות WEBנוחות וידידותיות.

9- שרותי ענן המנוהלים היטב, מאובטחים יותר משלך.
על שרתי החברה יושבים נתונים חשובים וקריטיים וגם מסווגים ביותר: נתוני עובדים, משכורות , פרטים אישיים, מידע על הארגון, נתונים שונים, מידע על נכסים אינטלקטואלים וכדומה.
מידע זה אסור שייחשף בפני מתחרים והאקרים שכן, יכול לגרום לנזק רב ביותר, נזק כספי , נזק תדמיתי שיכול לעיתים להביא לקריסת החברה כולה ולגרום לנזק בלתי הפיך. לכן, בכדי להגיע לרמת אבטחה מספקת, על הארגון להניח יסודות של אבטחה המבוססים על הצפנות מתקדמות . השארת המידע בין קוטלי הארגון או בסביבות פרטיות כמו קלטת הגיבוי האחרונה ברכבה של המזכירה , מהווים פירצה בעייתית לעומת מערך גיבוי מסודר הממוקם במרכז נתונים מצולם במעגל סגור 24-7 , עם אבטחה פיזית במתחם הכוללת הצפנת נתונים בשרתים עם בקרת גישה אליהם. שרותי גיבוי מעולים ייבצעו הצפנת נתונים טרום השליחה שלהם על קוו התקשורת וכן, יועברו על גבי קוו נל"נ יעודי למטרות אלו.

10 – ידידותיות תוכנת הקמה ושימוש ב- "שגר ושכח"
אם חווית אסון בנתונים ואתה חייב לשחזר בשיטה המסורתית עם קלטות וטייפ, זה יכול לקחת פשוט יותר מידי זמן ועם זאת, אף ארגון, גדול כקטן, אינו מעוניין או יכול לסבול את אובדן ההכנסה והנזק שנובע מהנסיון לשחזר ולוותר על ימים שלמים של פעילות. שניים מהיתרונות האדירים של גיבוי בענן הם: הנוחיות והידידותיות תוכנה שבניהול על גבי ה- WEB ורוחב מוט השליטה הקיים בניהול רמות האוטומציה והידניות שבכל דבר. ניתן לשלב בין שני מרכיבים אלו ולהגיע לשימושיות גבוהה שעונה על הצרכים בצורה הגבוהה ביותר הקיימת במערכי גיבוי.

אנא דרגו את המידע

שתפו פוסט זה

ELPC דואגים לנגישות