IT Services ELPC

מיקור חוץ

מיקור חוץ

 היערכויות עסקיות וארגוניות עומדות בפני אתגרים רבים – הצורך להתגמש ולהתאים את הגוף העסקי למגמות המשתנות, הצורך לטפל בכמויות גדלות והולכות של מידע וכן הלאה. אחד מהפתרונות העדכניים ביותר כיום, הוא האאוטסורסינג – מיקור חוץ, אשר בא לעזרתם של הארגונים ומאפשר להם לקבל את כל הדרוש להם, מבלי, למעשה, להיות נאלצים להחזיק כעובד אדם משלהם שיבצע את המשימות הנדרשות לביצוע וישיג את המטרות שאותן שם לעצמו הארגון. מיקור חוץ קיים, אמנם, בתחומים רבים, אולם בכל הנוגע לתחום המחשוב הארגוני, הוא מתגלה כיעיל במיוחד.

מהן תועלותיו של מיקור חוץ מחשובי עבור ארגון?

עם כל הכבוד להתקדמות שחלה בשנים האחרונות, מרבית הארגונים אינם ארגוני הייטק ומוצאים את עצמם מתמודדים מול סוגיות מחשוביות מעת לעת. הדרך הישנה, של העסקת עובד שכל תפקידו הוא העיסוק במחשוב, התגלתה כפחות רלוונטית עבור גופים עסקיים בינוניים וקטנים, במיוחד על רקע התמורות המהירות שחלו בטכנולוגיות השונות. כך, מצאו את עצמם הארגונים, כשהם, מצד אחד – מעסיקים עובד במשרה חלקית או מלאה (עם כל התנאים הסוציאליים וכל מה שעוד המשתמע מכך) ומצד שני, כשהם מצויים רק ביתרון זניח, קטן ולא משמעותי מול מתחריהם בתחום. דברים היו חייבים להשתנות, להתייעל. ואז, הגיע מיקור החוץ והפך לפתרון האולטימטיבי לכל הארגונים החברות והעסקים שהעסקת איש מחשוב משלהם לא השתלמה להם, או, אפילו לארגונים שלצורך ביצוע פרויקט זה או אחר היו צריכים ידיים נוספות כדי לעבות את מערך כוח האדם המחשובי הקיים בארגונם.

האם כל עסק או ארגון זקוק כיום למיקור חוץ?

אם נצא מתוך ההנחה כי ארגונים כיום משתמשים במחשוב יותר מאי פעם, היקף הפעילות רק הולך וגדל והאתגרים נעשים משמעותיים יותר ויותר לעתידו של הארגון, קל מאד להסיק שכמעט אין ולו ארגון אחד שזקוק לכוח אדם בתחום המחשוב, מחליט לבחור באופציה של מיקור חוץ, ולא ייצא נשכר מכך. אין ספק כי החיסכון הגדול הכרוך בהיעלמותם של סעיפי עלויות ההכשרה וההעסקה של עובד מ"שלכם" מהתקציב שלכם, בצד כוח האדם המקצועי לו אתם זוכים – הופך את העניין למשתלם במיוחד.

התחלה מיידית של פרויקט

חברת מיקור חוץ טובה מכילה משאבים המאפשרים התחלה מיידית של פרויקט. לעומת זאת, ניהול הפרויקט בתוך החברה שלך עלול לקחת שבועות או חודשים הנצרכים כדי לבחור את האנשים המתאימים, להכשירם ולתת להם את התמיכה המתאימה.

שליטה בהוצאות
חסכון בעלויות אינו הסיבה העיקרית ל-מיקור חוץ, אולם בהחלט מדובר בגורם משמעותי. מיקור חוץ ממיר עלויות קבועות בחברה שלך (עלות השכירות, אחזקה, וכד') לעלויות המשתנות לפי צרכיך. מיקור-חוץ מגביר את יכולת השליטה בהוצאות ומפחית את הסיכון של הוצאות מיותרות.

העצמת יעילות
חברות אשר מכילות את כל פעילותם בתוכם מוציאות הרבה משאבים על מחקר ופיתוח, שיווק וההפצה, ועלויות אלו מועמסות בסופו של דבר על הלקוח. מבנה העלות ויתרון הגודל של חברות מיקור חוץ, אשר נותנות שירות דומה למספר גדול של חברות, מעניקות לחברה שלך יתרון תחרותי משמעותי.

תשלום רק עבור מה שאתה צריך בעסקים רבים נפח העבודה הוא עניין מחזורי: כולנו מכירים את התחושה שבחודש מסוים יש בחברה עבודה אינסופית ובחודש השני אנו מחפשים מה לעשות. אחד הדברים המוצלחים במיקור חוץ הוא שלעולם אינך צריך לדאוג לתעסוקה עבורם… כך שלעולם לא תשלם יותר מאשר בדיוק מה שאתה צריך. חברות מיקור חוץ רבות גובות תשלום עבור פרויקט ולא לפי שעה וכך ניתן לקבל הערכה טובה ובהירה של עלות הפרויקט.

ניצול יתרון הניסיון
חברות מיקור חוץ מעסיקות עובדי פרילנס בעלי ניסיון רב ולרוב מנוסים יותר מאלה שביכולתך לממן במשרה קבועה. בהרבה מקרים, עובדים אלו עבדו שנים רבות כשכירים והגיעו לשלב שביכולתם להיות עצמאיים – להתמקד בפרויקטים המעניינים אותם ולבחור את סביבת העבודה שלהם בעצמם. באפשרותך לנצל את ניסיונם הרב ללא הצורך לממן עובד במשרה מלאה.

דעת מומחה
חברות מיקור חוץ משמשות כתיבת תהודה הקולטת את רחשי הסביבה. הן באות מהשטח. הן יודעות מה כבר נוסה, מה עובד היטב ומה לא. הן אינן קרובות מדי לפרויקט כמוך ולכן יכולות להציע פרספקטיבה רעננה ובעלת ערך על האפשרויות והפתרונות הטובים ביותר עבורך.

מיקור חוץ פשוט עובד
חברות רבות שמעולם לא עבדו עם מיקור חוץ חוששות מהרעיון. כיצד תדע שהפרויקט אכן יבוצע? כיצד תוכל להיות בשליטה על מי שעובד עבורך אך לא לצידך? בעוד שאלו חששות מובנות, הם אינן בהכרח נכונות. חברת מיקור חוץ מהימנה בונה את שמה הטוב על ביצוע העבודה בזמן, ועבור מחירים התואמים את נפח העבודה וערכה.

בשורה התחתונה: עבור מרבית הפרויקטים, מיקור חוץ יוביל לאיכות גבוהה של עבודה, ובעלות פחותה מאשר אם העבודה תעשה במסגרת החברה.

5/5 - (1 vote)

שתפו פוסט זה

ELPC דואגים לנגישות